Çağrıları yönlendirme

Merhaba,
Bana gelen çağrıları offline iken ekip arkadaşıma yönlendirmek istiyorum. Bunu kendim yapabilir miyim? Yoksa admin mi yapmalı? Birde ekip arkadaşımda telefonu açmazsa ne olur?

Merhaba Levent bey,

İç hattınıza ulaşılamadığında, “meşgul” veya “uzakta” olduğunuz durumlarda, Hipcall · Hipcall sayfasından çağrıyı farklı ekip arkadaşlarınıza yönlendirebilirsiniz. Ekip arkadaşınız da çağrıyı cevaplayamadığı durumlarda çağrılarınız cevapsız çağrı olarak raporlanacaktır.

Çağrı yönlendirme makalemizden detaylı bilgiye ve ekran görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhaba @leventg bey,

Bunu Hipcall’daki Profile sayfanız altından kendiniz yapabilirsiniz. Burada bir kaç önemli konuyu belirtmek isterim.

• Eğer çağrıları cevaplayamayacak konumdaysanız kendinizi Meşgul veya Uzakta durumuna almanızı öneririz.
  • Eğer yetkili kullanıcı sizi bir çağrı grubuna (kuyruk) eklediyse o kuyrukta size gelen çağrılar arkadaşınıza yönlenmez. Bunun temel nedeni eğer bir kullanıcı çağrı grubuna eklendiyse temel olarak onun masa başı iş yaptığı ve bilgisayar başında olduğu varsayımıdır. Sizin yönlendirme ayarınız sadece karşılama anonsları üzerinden size ulaşan, veya dizin dahilinizi tuşlayarak size ulaşan çağrılarda gerçekleşir.

Çağrı grupları (kuyruk) üzerinden size atanan bir çağrı varsa ve Uygun durumunduysanız çağrı yönlendirme devreye girmeyecektir.

Sevgiler.