Call Center Çözümleri ve KOBİ'ler

Hipcall’ın call center çözümleri küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne kadar uygun? Bu çözümü kullanan işletmelerin yorumları ve deneyimleri nelerdir? İş süreçlerine ve müşteri memnuniyetine ne gibi katkılar sağladı?

Deneyimlerinizi detaylı olarak paylaşabilir misiniz?

@brnklc bey merhaba,

Ben Bulutfon ve Hipcall’un kurucusu @onurozgurozkan . Şahsi fikrimi soruyorsanız sektördeki KOBİ’lerin yüzde doksanının çağrı merkezi çözümlerine ihtiyacı yok.

Bence firma sahipleri şu soruları kendilerine sormalılar;

  1. Müşteriler, hangi kanaldan firmamla iletişime geçiyor? Örneğin telefon, eposta, chat programları, yüz yüze
  2. Müşteriler, hangi sıklıkta ve yoğunlukta firmamla iletişime geçiyor? Örneğin günde 20-30 telefon görüşmesi, 20-30 email, 50 Whatsapp yazışması
  3. Müşterilerimle yapılan bu iletişimi kayıt altına almalı mıyım? Misal telefon görüşmeleri kayıt altına alınmalı, epostalar saklanmalı mı?
  4. Müşterilerim özellikle firmamda bir kişiyle görüşmek için mi yoksa genel olarak firmada bir departmanla görüşmek için mi iletişime geçiyor?
  5. Eğer çağrı merkezine ihtiyacım varsa en az iki üç personeli sadece telefonlara, epostalara bakmak için ayırabilecek miyim?

Yukarıdaki sorulara göre ihtiyacınız olan ürünün Hipcall Çağrı Merkezi veya Hipcall Santral olduğuna daha rahat karar verebilirsiniz?

Hipcall çağrı merkezi yazılımı daha ziyade satış ekipleri ve müşteri hizmetleri ekipleri için uygundur. Eğer firmanızda satış ekibi veya satış sonrası için müşteri hizmetleri ekibi yoksa tavsiye etmem. Bunun yerine Hipcall Santral ürünümüzü tavsiye ederim.

Kolay gelsin.